Premier Morawiecki: nie przymierzamy się do zmian w 500 plus

Jak podaje pap.pl, w czasie piątkowego wywiadu dla „Super Expressu” premier Mateusz Morawiecki powiedział, że „nie przymierzamy się do zmian w 500 plus. Program działa świetnie. Jeździmy po Polsce i widzimy, jak jest odbierany”.

„Nikt nie wierzył, że nie tylko zostanie wdrożony, ale że jego finansowanie będzie możliwe dzięki walce z mafiami VAT. A to się udało” – oświadczył premier podczas wywiadku.

Morawiecki był zapytany o patriotyzm gospodarczy, czy rozwinięcie mody na kupowanie polskich produktów „może się udać”. „Ja kocham to, co polskie. Serio. I bardzo się cieszę, że 2/3 produktów dostępnych na stacjach Orlen ma kod kreskowy zaczynający się od liczby 590, czyli +Made in Poland+”.

Według premiera „warto kupować polskie produkty nie tylko dlatego, że są wysokiej jakości, ale także dlatego, że w ten sposób wspieramy tworzenie miejsc pracy w Polsce”.

Premier był również pytany o tzw. piątkę Morawieckiego, czyli pięć projektów rządowych zapowiedzianych przez szefa rządu na konwencji PiS w kwietniu oraz o projekt ustawy o tzw. matczynych emeryturach – w odpowiedzi zapewnił o ich realizacji.

„Porównajmy to do tego, co nasi poprzednicy z Platformy i PSL robili dla tych ludzi. Oni te 5 mld na drogi wydali przez osiem lat! A my te środki chcemy wydatkować przez najbliższe 12-18 miesięcy” – mówił premier.

źrodło: pap.pl
Źródło:

Komentarze

Kraj

Świat