Prawda o wybuchu II WŚ. Warto wysłuchać tego historycznego nagrania! [WIDEO]

Wrześniowe dni to czas kiedy wspominamy pierwsze chwile II Wojny Światowej. Jesteśmy pomiędzy 1 września (rocznica ataku Niemców na Polskę) a 17 września, kiedy to zaatakowali nas sowieci od wschodu.

 

W ostatnich miesiącach tematy, które rozgrzewały dyskusje dotyczące polityki historycznej, kręciły się w dużej mierze wokół kwestii reparacji wojennych, które Polska powinna otrzymać od Niemiec za dokonane podczas wojny zniszczenia oraz zakłamywania naszych dziejów i fałszywego przypisywania Polakom udziału w holokauście.

 

Aby odkłamywać historię i przypominać o tym, jak naprawdę wyglądały dzieje Polski podczas II wojny światowej, warto czasem sięgnąć do historycznych dokumentów czy spisanych lub też nagranych materiałów. Pozwala to również jasno pokazać kto był agresorem, a kto ofiarą czy bohaterem broniącym niewinnych ludzkich istnień.

 

Dlatego też warto wysłuchać komunikat o wybuchu II Wojny Światowej, który wygłoszono w dniu 1 września 1939 roku, kiedy to zostaliśmy zaatakowani przez naszego zachodniego sąsiada. Apeluje się w nim, aby cały naród swą siłę włożył w zwycięstwo podczas konfliktu z Niemcami. Padają również słowa o tym, że zarówno życie publiczne, jak i prywatne schodzi na inne tory.

 

Dobrze, że takie materiały przetrwały do dzisiaj i nawet młodzi ludzie mogą zapoznać się z nimi bez większego problemu, dzięki udogodnieniom internetu.

 

 

Źródło: YouTube/TWGrzegorz

Fot.: Wikimedia Commons

 
Komentarze

Kraj

Świat