Prace nad kontrowersyjnym projektem trwają. Zadecyduje o życiu i zdrowiu młodych ludzi!

W czwartek posłowie podjęli decyzję o rozpoczęciu dalszych prac odnośnie obywatelskiego projektu zakładającego zniesienie obowiązku szczepień ochronnych. Za budzącym kontrowersje projektem opowiedziało się 252 posłów, 158 było przeciw, zaś dwóch nie udzieliło głosu.

 

Ów zmiany mają na celu pozwolenie obywatelom na samodzielną decyzję co do życia swojego i ich bliskich. Zasada dobrowolności mówi o nakazaniu przez ministra zdrowia lub wojewodę szczepień jedynie w razie epidemii lub jej zagrożenia.

 

– Jeżeli popatrzymy na cyfry z Polski, to przed szczepieniami umierało więcej osób – wypowiadał się minister zdrowia Łukasz Szumowski w programie „Graffiti” Polsat News.

 

Minister wyraźnie podkreślił, że nie popiera ustawy o likwidacji obowiązkowych szczepień. Według wspomnianych przez niego badań wynika, że przed dokonaniem szczepień na m.in krztusiec i polio śmierć dotknęła kilka tysięcy osób.

 

– Trudno mi powiedzieć dlaczego niektórzy ludzie nadal boją się szczepionek. Jest tu za mało rozmowy – za mało argumentów, za mało perswazji i za mało nauki. To jest też dyskusja na poziomie emocjonalnym – rozwijał Szumowski.

Przeprosił też za to, że resort mówił niewiele na ten temat.

 

– Biję się w piersi. To też jest nasza wina – powiedział.

 

Źródło: http://fakty.interia.pl
Fot.: www.pixabay.com

EM
Komentarze

Kraj

Świat