Posłanka PiS przeciwna filmowi „Kler”, staje w obronie księży
Portal niezalezna.pl ujawnia, że poseł PiS Anna Sobecka ma wątpliwości co do finansowania filmu „Kler”. Jej zdaniem jest to „paszkwilancka produkcja, absolutnie nie zasługująca na promowanie”.

Sobecka nie podaje też pod wątpliwość, że Smarzowski w swoim filmie przedstawia księży w bardzo złym świetle.

Poseł PiS pisze: „Jeszcze przed oficjalną premierą obraz wzbudza kontrowersje ze względu na sposób, w jaki przedstawiono w nim księży katolickich w Polsce. Według Smarzowskiego to grupa zakłamanych, pazernych, bezideowych alkoholików, zainteresowanych jedynie seksem”.

Wątpliwości poseł Sobeckiej budzi też kwestia związana z finansowaniem filmu „Kler”.

Sobecka komentuje: „Nie rozpatrując kwestii swobody artystycznej, zastrzeżenie budzi dofinansowanie z pieniędzy podatników, w tym wielu katolików takiego obrazu. Paszkwilancka produkcja korzysta z dofinansowania Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, gdy jednocześnie wiele wartościowych produkcji nie ma szansy na podobne wsparcie”.

Poseł miała powiedzieć w rozmowie z Wirtualną Polską, że poczeka na odpowiedź i wtedy podejmę decyzję, czy wystąpić o wycofanie produkcji z kin.

Premierowy pokaz filmu „Kler” odbył się wczoraj w Gdyni. Film do kin trafi oficjalnie 28 września.

Według najnowszych infromacji podanych na portalu niezalezna.pl, poseł Anna Sobecka na Twitterze sprostowała tę informację. Nowe fakty wskazują na to, że nie rozważa ona złożenia wniosku o wycofanie filmu „Kler” z kin. Zapytanie, które złożyła w ministerstwie, dotyczyło jedynie kwestii wsparcia tej produkcji ze środków publicznych.

Źródło: niezalezna.pl
fot. Wikipedia Commons
Komentarze

Kraj

Świat