Półnaga dzicz atakuje brytyjski Parlament! Chcą walki z globalnym ociepleniem

Do brytyjskiego Parlamentu wtargnęło dwunastu obnażonych do pasa warchołów w ramach protestu przeciwko globalnemu ociepleniu. Bandę dzikusów zatrzymała londyńska policja.

 

Zdarzenie miało miejsce w trakcie obrad Parlamentu na temat wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

 

Półnadzy demonstrujący zachowywali się rodem z dzikiego plemienia – nie obyło się bez wrzasków i prezentowania swoich kształtów przed dźwiękoszczelną ścianą na galerii Izby Gmin. Pomimo tak żenującego pokazu, debata nie została przerwana.

 

Grupa wichrzycieli odziana była jedynie w dolną bieliznę i w klimatyczne hasła zapisane na gołym ciele. Niestety, negocjacje z ekshibicjonistami nic nie wskórały i funkcjonariusze policji kolejno wynosili dzikusów z budynku. Demonstranci zostali zatrzymani pod zarzutem obrazu moralności publicznej.

 

 

– Mnie osobiście nie obchodzi brexit (…) i uważam, że są ważniejsze sprawy – wyjaśniła jedna z protestujących w rozmowie z agencją Press Association. Demonstrantka zaznacza, że grupa chciała jedynie zwrócić uwagę na „oczywisty problem, o którym się nie mówi”.

 

Ekshibicjoniści przynależą do grupy „Extinction Rebellion”. Brytyjski dziennik ”Daily Mail” określił ich występ jako największą wpadkę ochrony Izby Gmin od 2014 roku.

 

 

Źródło: nczas.com
Fot.: Twitter – @ExtinctionR
EM

 

 
Komentarze

Kraj

Świat