Policja zatrzymała niepełnosprawnego kierowcę. Aż ciężko uwierzyć, że w ten sposób prowadził!

Do niecodziennej sytuacji na drodze doszło w Małopolsce. Pod koniec roku policjanci z Wolbromia zatrzymali do kontroli kierującego samochodem, który okazał się być niepełnosprawnym 41-latkiem.

 

Nietypowa interwencja miała miejsce na ul. Pod Lasem w Wolbromiu. Zatrzymany do kontroli niepełnosprawny mężczyzna prowadził auto marki BMW. Funkcjonariusze policji byli zapewne wyjątkowo zaskoczeni, kiedy zobaczyli jaką metodę stosuje on prowadzące pojazd.

 

Samochód ten nie był przystosowany dla osób z niepełnosprawnością. Kierowca jednak pomimo swojego niedowładu nóg, prowadził używając… kija. Trzymając go w ręce, naciskał na pedały. Takie operowanie sprzęgłem, gazem i hamulcem zdecydowanie utrudniało mu oczywiście precyzyjne oraz bezpieczne prowadzenie samochodu.

 

To jednak nie całość tej historii. Po sprawdzeniu zatrzymanego w policyjnych systemach, wyszło na jaw, że 41-latek jest poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu. Dodatkowo, nie posiadał on uprawnienia do kierowania pojazdem mechanicznym, ponieważ dokument upoważniający do tego został zatrzymany przez policję w związku z licznymi przestępstwami, a także wykroczeniami, których niepełnosprawny miał dopuścić się w ruchu drogowym.

 

W pojeździe znajdował się również pasażer. Zarówno on, inni uczestnicy ruchu drogowego oraz sam kierujący narażeni byli na niebezpieczeństwo, ze względu na takie metody prowadzenia samochodu.

 

 

Źródło: rmf24.pl

Fot.: Wikimedia Commons

 

MB
Komentarze

Kraj

Świat