Policja wyniosła aktywistów „Obywateli RP” z siedziby KRS

Na dzisiaj zaplanowany został początek opiniowania przez Krajową Radę Sądownictwa kandydatów do Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego, a także do Izby Cywilnej. 

 

Wszystko opóźniło się o kilka godzin w związku z okupowaniem budynku KRS przez aktywistów organizacji określającej się jako „Obywatele RP”. Członkowie tego środowiska już niejednokrotnie dopuszczali się w przeszłości łamania prawa. Aktywnie uczestniczyli oni m.in. w protestach przeciwko obecnemu obozowi rządzącemu oraz manifestacjach w obronie wysokich emerytur dawnych funkcjonariuszy SB.

 

Ludzie sympatyzujący z ugrupowaniem „Obywatele RP” dopuścili się dziś blokowania wejścia do sali obrad Rady. Ostatecznie interweniowała policja. Funkcjonariusze w przeciągu 20 minut wynieśli aktywistów totalnej opozycji. Posiedzenie KRS zostało więc wznowione, pomimo wcześniej zapowiedzi rzecznika rady Macieja Mitera, że prawdopodobnie do tego nie dojdzie.

 

– @ObywateleRP wyniesieni z blokady KRS przez policję. Policja przybyła na wezwanie Rektora SGGW, w której KRS wynajmuje lokal. Będą oskarżeni o naruszenie miru domowego SGGW. Trochę szkoda patrzeć, jak bez podstaw prawnych ciała daje szkoła wyższa. Cóż… – napisał na swoim twitterowym profilu Paweł Kasprzak, znany aktywista tego środowiska.

 

Do obsadzenia są 44 wakat w Sądzie Najwyższym, zgodnie z treścią obwieszczenia prezydenta Andrzeja Dudy. Prawdopodobnie we wtorek dobiegnie końca wybór kandydatów do Krajowej Rady Sądownictwa. Następnie finalna lista trafić ma do prezydenta.

 

 

Źródło: dorzeczy.pl ; Twitter/@PawelCeKasprzak 

Fot.: Flickr

 
Komentarze

Kraj

Świat