Plugawy karnawał w Niemczech. Znieważano religię i Polskę [WIDEO/FOTO]

Rosenmontag to tradycyjne święto u naszych zachodnich sąsiadów. W ramach jego obchodów po raz kolejny przez Duesseldorf przeszła parada, w której udział wzięło tysiące Niemców. To co przy niej jest prezentowane znów zbulwersowało wiele osób.

 

Obok paradujących tłumnie ludzi, prezentowane były jak co roku prezentowane figury nawiązujące w karykaturalny sposób do tego co dzieje się w polityce. W taki szydzący sposób komentowane już też w ubiegłych latach były wydarzenia w Polsce. Tym razem do karykaturalnego przedstawienia naszej sytuacji wykorzystano symbol krzyża.

 

Na platformie mającej odnosić się do polityki w Polsce, przedstawiono przywiązaną do krzyża, ubraną na biało-czerwono kobietę z zaklejonymi ustami, podpisaną jako „liberalna Polska”. Na krzyżu tym umieszczono siedzącą karykaturalną figurę przedstawiającą zadowolonego prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego.

 

Warto zwrócić na fakt, że w paradzie udział wzięli również przedstawiciele tzw. totalnej opozycji z Polski. czym sami pochwalili się na portalach społecznościowych.

https://twitter.com/PiotrFijakowsk1/status/1102568703676305408

 

Na paradzie pojawiły się również hasła sugerujące, że Polska jest „więźniem Kościoła”. Były one niesione przez ludzi przebranych za więźniów. Przez ostatnie lata z Polski podczas przemarszu przez Dusseldorf szydzono już niejednokrotnie. Polegało to przykładowo na przedstawieniu Jarosława Kaczyńskiego w mundurze i w ciemnych okularach, a pod jego butem kobietę mającą symbolizować Polskę. Wygląd prezesa PiS był wówczas zapewne nawiązaniem do wizerunku Wojciecha Jaruzelskiego. Na jednej z parad przedstawiono też figurę parodiującą Jarosława Kaczyńskiego w towarzystwie podobizn prezydentów Erdogana oraz Putina.

 

https://twitter.com/kobuz3/status/1102564023957180417
 
https://twitter.com/PiotrFijakowsk1/status/1102560267026731009

 

Źródło: doRzeczy.pl ; Twitter/@PiotrFijakowsk1 ; Twitter/@kobuz3

 

MB
Komentarze

Kraj

Świat