Planował zamach na sejm i prezydenta. Były wojskowy skazany na karę więzienia

Fakt.pl zawiadamia, że były wojskowy planował zamach na najważniejsze organy państwa. Mężczyzna gromadził broń, amunicję oraz ładunki wybuchowe. Zajmował się  organizacją osób, które miały mu pomóc w ataku na Sejm, Senat i prezydenta RP. Dostał 4 lata i 8 miesięcy bezwzględnego więzienia, wyrok jest nieprawomocny.

Wojciech K.,  60- letni mieszkaniec podolsztyńskiej gminy, z zawodu technik mechanik, w przeszłości były wojskowy, zgromadził 25 sztuk broni palnej, prawie 25 tysięcy sztuk amunicji, około 300 kilogramów i litrów materiałów wybuchowych, a także środków, z których można wyprodukować takie materiały. W przygotowaniach na zamach na najważniejsze organy władzy w Polsce zajął się też zapewnienie ponad 460 metrów lontów, 20 spłonek do zapalarek i 36 zapłonników elektrycznych.

Sąd Okręgowy w Olsztynie skazał byłego wojskowego na 4 lata i 8 miesięcy bezwzględnego więzienia. Jak uzasadnił sędzia prowadzący sprawę, Andrzej Kamiński, oskarżony swoimi działaniami, „jakimi było organizowanie osób, rozmowy telefoniczne, wpisy na portalach internetowych, gromadzenie broni i amunicji, ulepszanie broni pod względem celności czynił przygotowania do zamachu na konstytucyjne organy RP”.

Wyrok jest nieprawomocny. Sąd zdecydował o uchyleniu tymczasowego aresztowania wobec głównego oskarżonego. Zgodnie z zapewnieniami sędziego Andrzeja Kamińskiego, przesądził o tym stan zdrowia oskarżonego oraz grożąca mu amputacja nogi.  Obecnie Wojciech K. znajduje się pod dozorem policyjnym.

Źródło: fakt.pl
fot. Wikipedia Commons
Komentarze

Kraj

Świat