[PILNE] Zmarł były prezydent Stanów Zjednoczonych!

Rzecznik byłej rodziny prezydenckiej poinformował na Twitterze, że w wieku 94 lat zmarł były prezydent Stanów Zjednoczonych George H.W. Bush.

 

 

George H.W. Bush był 41. prezydentem USA. Urząd sprawował w latach 1989-1993. Wcześniej, od 1981 do 1989 roku, był wiceprezydentem w administracji prezydenckiej Ronalda Reagana.

 

 

Prezydent USA Donald Trump wyraził żal z powodu śmierci byłego amerykańskiego prezydenta George’a H.W. Busha, który – jak zaznaczył obecny szef państwa – poprowadził Amerykanów i świat do pokojowego zakończenia zimnej wojny.

 

 

Jak można przeczytać w opublikowanym przez prezydenta Trumpa oświadczeniu na Twitterze: „Wraz z Melanią łączymy się w bólu z Narodem, który opłakuje stratę byłego prezydenta George’a H.W. Busha”. „Prezydent Bush inspirował pokolenia swoich rodaków do służby publicznej. (…) Dzięki przenikliwemu osądowi, zdrowemu rozsądkowi i opanowanemu przywództwu, Prezydent Bush poprowadził nasz Naród i świat do pokojowego oraz zwycięskiego zakończenia zimnej wojny”. Para prezydencka złożyła kondolencje rodzinie zmarłego.

 

 

 

Źródło: nczas.com, twitter.com
LS
Komentarze

Kraj

Świat