PILNE! Przygotowano pozew przeciwko Polsce!

Jak podaje polskieradio.pl, najnowsze doniesienia mówią o przygotowaniu przeciwko Polsce pozwu do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Jego autorem ma być wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans.

 

Ostateczna decyzja w tej kwestii ma zostać podjęta przez unijnych komisarzy w środę. Takie są nieoficjalne ustalenia Beaty Płomeckiej, będącej korespondentką Polskiego Radia w Brukseli. Dowiedzieć się ona miała, że temat Polski wybrzmiał przy okazji poniedziałkowych rozmów szefów gabinetów unijnych komisarzy przygotowujących się do posiedzenia zaplanowanego na środę.

 

Jak przekazała Beata Płomecka, właśnie na dzisiejszym spotkaniu pojawiła się informacja, że wiceszef Komisji Europejskiej wyjdzie z propozycją skierowania pozwu do Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu, przeciwko rządowi w Warszawie.

 

Sprawa dotyczy zmian w Sądzie Najwyższym, których przeprowadzenia podjęły się polskie władze w ramach reformy naszego sądownictwa.

 

We wtorek natomiast, Timmermans uczestniczyć ma w posiedzeniu unijnej narady ministerialnej. W jej trakcie dojść ma do drugiego wysłuchania strony polskiej. O jego przebiegu, wiceszef KE ma poinformować w środę komisarzy.

 

 

Źródło: polskieradio.pl

 
Komentarze

Kraj

Świat