PILNE! Atak terrorystyczny we Francji [FOTO]

Niestety doszło po raz kolejny do ataku terrorystów w Europie i znów zamach ten miał miejsce we Francji. Atak został przeprowadzony przez mężczyznę, który miał zradykalizować się podczas pobytu w więzieniu oraz jego partnerkę, która jest w ciąży.

 

Terroryści zaatakowali niedaleko miasta Alencon, na terenie więzienia w gminie Conde-sur-Sarthe. Jest to północno-zachodnia część Francji. Odsiadujący tam wyrok za morderstwo Michael Chiolo zaatakował przy użyciu noża dwóch strażników więziennych. Prawdopodobnie wykorzystał on okazję do tego, przy okazji odwiedzin. W dokonanie krwawej zbrodni włączyła się również 27-letnia partnerka zamachowca, która przy użyciu ostrego narzędzia miała zaatakować również przebywających tam więźniów. W mediach pojawiają się informacje o masakrycznym widoku na miejscu zdarzenia, ze względu na dużą ilość krwi. Nie wiadomo ile dokładnie osób zostało poszkodowanych, nie ma jednak informacji o ewentualnych ofiarach śmiertelnych. Jeden z rannych strażników jest w stanie krytycznym.

 

Po dokonaniu nożowniczego ataku, para ukryła się w jednym z pomieszczeń. Jak podała stacja telewizyjna BMFTV, funkcjonariusze musieli zastosować „specjalne środki techniczne”, takich jak np. granaty hukowe, aby dostać się do pomieszczenia, w którym skrył się napastnik. Parę terrorystów udało się ostatecznie zatrzymać.

 

Na miejsce zamachu udała się francuska minister sprawiedliwości Nicole Belloubet. W rozmowie z mediami stwierdziła, że zdarzenie traktowane jest jako atak terrorystyczny, a odpowiedzialny za niego Michael Chiolo uległ radykalizacji podczas odbywania kary w więzieniu.

 

Telewizja BMFTV powołując się na opinię ekspertów podała, iż oddział RAID zdecydował się na atak przy użyciu „specjalnych środków technicznych”, gdyż Chiolo wyglądał na osobę wyjątkowo zdeterminowaną i gotową walczyć do końca.

 

 

 

Źródło: BMFTV ; rmf24.pl ; Twitter/@LeGlobe_info

 

MB

 
Komentarze

Kraj

Świat