Pędziła audi 161 km na godzinę! [VIDEO]

Oficjalny portal polskiej policji (policja.pl) podaje, że policjanci z grudziądzkiej „drogówki” na obwodnicy miasta zarejestrowali audi, którego kierująca przekroczyła dopuszczalną prędkość. Wykonany pomiar wykazał, że samochód pędził z prędkością 161 km/h. Dopuszczalna prędkość na tym obszarze wynosi maksymalnie 80 km/h. Policjanci zatrzymali samochód do kontroli. 35–letnia kobieta otrzymała mandat. Funkcjonariusze dodatkowo odebrali jej prawo jazdy.

We wtorek (9.10.2018) grudziądzcy policjanci z „drogówki” patrolowali obwodnicę Grudziądza nieoznakowanym pojazdem z videorejestratorem. W pewnym momencie na ul. Peszkowskiego prowadząca radiowóz policjantka zauważyła, że jadące przed nią audi porusza się bardzo szybko. Policyjny videorejestrator wykazał, że kierująca kobieta jedzie 161 km/h. Mundurowi zatrzymali do kontroli „osobówkę”. Kontrola policyjna zakończyła się mandatem, 10 punktami karnymi i zatrzymaniem prawa jazdy. Sprawczyni wykroczenia miała z pokorą przyjąć karę.

Teraz  policjanci przeprowadzają postępowaniu o przekroczeniu prędkości powyżej 50 km/h. Powiadomią starostę, który wyda decyzję administracyjną o zatrzymaniu dokumentu na 3 miesiące.

Jak podaje portal policja.pl, Nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Skutki potencjalnych zdarzeń zależne są właśnie od prędkości. Mniejsza prędkość to mniej poważne uszkodzenia i obrażenia ciała.

Źródło: policja.pl, youtube.com
fot. Wikipedia Commons
Komentarze

Kraj

Świat