Paweł Adamowicz dźgnięty nożem. Nowe fakty!

Doszło do przerażającego incydentu podczas finału WOŚP (poprzedni wpis: tutaj). Na jaw wyszły kolejne, wstrząsające informacje.

 

– Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz jest operowany w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym – poinformował zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki komunalnej Piotr Grzelak. Według nieoficjalnych informacji Radio Gdańsk, politykowi zadano cios w okolice serca, a jego stan jest bardzo poważny.

 

Sprawcę wypadku zatrzymała ochrona i przekazała w ręce funkcjonariuszom policji. Jak dowiedział się dziennikarz RMF FM napastnik to 27-latek z Gdańska, notowany za czyny zagrażające życiu i zdrowiu. Oprócz noża, mężczyzna miał także plakietkę z oznaczeniem „media”. Trwa dochodzenie, czy to właśnie dzięki tej plakietce napastnikowi udało się wtargnąć na scenę finału WOŚP w Gdańsku.

 

Tuż przed atakiem na samorządowca mężczyzna krzyczał, że siedział w więzieniu, a „Platforma Obywatelska go torturowała i dlatego zginął Adamowicz”. „Nazywam się Stefan Wilmont – tak się przedstawił.

 

„Szanowni Państwo! Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci atakiem na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, jaki miał miejsce podczas finału WOŚP w Gdańsku. W tej chwili prezydent jest operowany i jeśli będę mogła przekazać Państwu informacje na temat jego stanu zdrowia, zrobię to niezwłocznie. Jednocześnie w imieniu Prezydenta i jego rodziny proszę o zrozumienie i uszanowanie tej trudnej dla wszystkich sytuacji i nie niepokojenie rodziny i bliskich osób.”  -poinformowała rzecznik Rzecznik prezydenta Gdańska Magdalena Skorupka-Kaczmarek.

 

Jak informuje policja, nic nie wskazuje na to, aby atak miał związek z finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nie potwierdza także informacji o rannym asystencie prezydenta, ani o jakiejkolwiek innej ofierze.

 

Źródło: rmf24.pl; natemat.pl
Fot.: YouTube – Prawica MEDIA
EM
Komentarze

Kraj

Świat