Oszukała 150 osób. Ofiary mogły stracić nawet 60 milionów złotych!

Policjanci zatrzymali 30-letnią mieszkankę Ełku podejrzaną o stworzenie tzw. piramidy finansowej. Kobieta zajmuje się doradztwem finansowym oraz pośrednictwem przy udzielaniu kredytów. Podczas wykonywanej pracy miała oszukać około 150 osób, które powierzyły jej 60 mln złotych!

 

O zatrzymaniu 30-letniej kobiety i jej 29-letniego partnera poinformował mł. asp. Antoni Rzeczkowski z Komendy Głównej Policji. Kobieta proponowała pokrzywdzonym zaciągnięcie kredytu na niezwykle zyskowne lokaty krótkoterminowe pod pozorem współpracy z jedną z firm finansowych. Jednak jak podał Rzeczkowski: „Współpraca ta w rzeczywistości nie miała miejsca”.

 

Zysk z rzekomych lokat miał wynosić nawet 30-40 procent w pierwszym kwartale inwestycji.

 

Jak podaje policja: „Początkowo 30-latka wywiązywała się ze zobowiązań i wypłacała klientom pieniądze, chcąc wzbudzić ich zaufanie. Wszystkie stosowane przez nią zabiegi osłabiały czujność pokrzywdzonych i przyciągały nowych klientów”.

 

Jak podaje tvp.info, wśród pokrzywdzonych są osoby, które zaciągnęły kredyty w wysokości 500-900 tysięcy złotych, by przekazać podejrzanej pieniądze na rzekome inwestycje. Niektórzy pokrzywdzeni mieli podpisywać wnioski kredytowe in blanco, bez wpisanej kwoty. „Osoba przystępująca do projektu musiała także podpisać klauzulę poufności, za której złamanie groziła kara finansowa w wysokości 5 milionów złotych” – poinformował mł. asp. Rzeczkowski.

 

Na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy w Ełku aresztował podejrzaną oraz jej partnera, który miał jej pomagać na okres trzech miesięcy. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10.

 

Źródło: tvp.info
fot. Wikipedia Commons
LS
Komentarze

Kraj

Świat