Ostra krytyka Cejrowskiego nt. rządu i ustawy 447!

Jednym z gości ostatniej audycji „Studio Dziki Zachód” radia Wnet FM był Wojciech Cejrowski, który ostro skomentował postawę rządu wobec ustawy 447 o roszczeniach żydowskich.

 

W rozmowie z Krzysztofem Skowrońskim, znany podróżnik zarzucił władzom brak reakcji w sprawie wejścia w życie ustawy 447. Jak mówi dziennikarz, takie zachowanie jest wręcz oburzające.

 

– Mnie od początku wkurzało to, że polskie instytucje nic nie zrobiły. Nie zatrzymały tego przed uchwaleniem, nie kontestują tego przed ratyfikacją, po prostu nic nie robią na żadnym etapie – zarzucał Cejrowski.

 

Jak mówi dziennikarz, są jeszcze szanse, by powstrzymać tę ustawę, ale wymaga to sporego zaangażowania politycznego i sprytu.

 

– Teraz to jest bardzo trudno cofnąć, jak już jest uchwalone, bo musielibyśmy wylobbować kolejną ustawę, przeciwko największemu sojusznikowi Stanów Zjednoczonych. Karkołomne… – kontynuował.

 

Jako rozwiązanie problemu Cejrowski proponuje zmuszenie przykładowo w roku wyborczym parlament amerykański do „przegłosowania kolejnej ustawy 448, która nie dotknie tamtej, ale zabezpieczy sprawy polskie. Jakaś ustawę następna, która w pewny sposób podważy, bądź uściśli poprzednią ustawę”.

 

Źródło: nczas.com

EM
Komentarze

Kraj

Świat