Opublikował skandaliczny wpis! Został zatrzymany przez policję

Autor wpisu, który zawierał skandaliczną grafikę z treścią nawołującą do zemsty i nienawiści, został zatrzymany przez funkcjonariuszy policji w sobotę.

 

Post został opublikowany na fan page’u stowarzyszenia kibiców Cracovii w grudniu. Nawiązywał on do sytuacji, do jakiej doszło przy okazji akcji antyterrorystów w trakcie zatrzymania gangsterów podejrzewanych m.in. o uprowadzenie i brutalne pobicia. Przestępcy mieli związani być z pseudokibicami krakowskiego klubu.

 

W trakcie zatrzymania, jeden z podejrzanych Adrian Z. ps. „Zielony”, próbował wyrwać broń jednemu z funkcjonariuszy. Wtedy też inny z policjantów oddał w stronę przestępcy śmiertelny strzał.

 

W opublikowanym na Facebooku wpisie umieszczony był wizerunek zastrzelonego Adriana Z. oraz napis „Rzeki spłyną krwią tych, którzy uśmiercili naszych braci”.  Podobne hasło pojawiło się też na ścianie jednego z bloków na osiedlu Podwawelskim w Krakowie.

 

Post z portalu został usunięty, a jego autorem miał być zatrzymany wczoraj 27-letni Michał M. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres miesiąca. Postawiono mu zarzut publicznego nawoływania do popełnienia zbrodni zabójstwa.

 

– Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Podstawą zastosowania tymczasowego aresztowania była obawa matactwa oraz że podejrzany popełni przestępstwo przeciwko życiu i zdrowiu – przekazał rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Krakowie Janusz Hnatko.

 

 
Źródło:

Komentarze

Kraj

Świat