Olsztyn: Były prezydent po seksaferze znowu ubiega się o stanowisko
Jak podaje portal niezalezna.pl, Czesław Małkowski, były prezydent Olsztyna, odwołany w 2008 roku z powodu tzw. seksafery w ratuszu – planuje ponownie ubiegać się o to stanowisko. Proces, w którym oskarżono go o zgwałcenie urzędniczki, toczy się nadal przed sądem przez ostatnie siedem lat.

Małkowski ogłosił dziś na konferencji prasowej w olsztyńskim biurze swojego komitetu wyborczegodecyzję o starcie w wyborach. Podkreślił jednak, że na razie występuje w roli lidera listy do rady miasta w jednym z okręgów. Przyznał jednocześnie, że zamierza startować również na prezydenta Olsztyna, ale o tym, czy zostanie zarejestrowany jako kandydat na ten urząd zdecyduje komisarz wyborczy. 

Małkowski przypomniał, że kandydował na prezydenta Olsztyna również w poprzednich wyborach, więc „byłoby dziwne”, gdyby teraz nie startował.

 „Tym bardziej że mam naprawdę wizję miasta, którą realizowałem przez siedem lat i która zyskała akceptację mieszkańców. Sądzę, że warto do tego wrócić”.

Podobnie jak przed cztery lata temu były prezydent startuje z hasłem „…żeby ludzi łączyć, nie dzielić”.

Jak podaje niezalezna.pl: „W 2015 r. Sąd Rejonowy w Ostródzie, po czteroletnim procesie, skazał Małkowskiego na 5 lat więzienia oraz zakazał mu przez 6 lat sprawowania kierowniczych stanowisk w jednostkach samorządu terytorialnego. Małkowski został wówczas uznany za winnego zgwałcenia urzędniczki, która była w ostatnich tygodniach ciąży oraz jej molestowania – przy czym w ocenie sądu – czynów tych miał się dopuścić, wykorzystując relację zależności”.

Ponowny proces Małkowskiego oskarżonego o zgwałcenie urzędniczki rozpoczął się przed olsztyńskim sądem rejonowym jesienią 2017 roku. Były prezydent nie przyznaje się do winy.
źródło: niezalezna.pl
Komentarze

Kraj

Świat