Ojciec Amelki uprowadził więcej dzieci. Nowe fakty ws. porwania w Białymstoku!

Sąd Rejonowy w Białymstoku aresztował dwóch mężczyzn, którzy w biały dzień uprowadzili 25-letnią kobietą wraz z jej 3-letnią córką. Cezaremu R. i Łukaszowi K. grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Okazuje się jednak, że Amelka i jej mama nie były jedynymi porwanymi. Ojciec 3-latki uprowadził również inne dziecko.

 

Dziennikarze Kryminalnej Polski dotarli do dokumentów, które jasno mówią, że nie jest to jedyne uprowadzenie, do którego przyczynił się Cezary R. Jak twierdzą szczecińscy śledczy, mężczyzna brał również udział w uprowadzeniu 8-letniej wówczas Lary K. Zdarzenie miało miejsce 23 maja ubiegłego roku.

 

Ojciec Amelki wraz z Wiktorem B. oraz Thomasem K. – ojcem 8-letniej Lary – wspólnie wciągnęli dziewczynkę do samochodu marki Ford Focus. Do porwania doszło w Szczecinie przy skrzyżowaniu ulic Wróblewskiego i Krakusa. Jak ustalili dziennikarze Kryminalnej Polski, w czasie porwania sprawcy używali przemocy. Matkę dziewczynki potraktowano gazem, co zmusiło ją do oddania córki.

 

Dziewczynkę wywieziono do Niemiec, gdzie została do dziś. Thomas K. podejrzany jest o pozbawienie wolności osoby nieporadnej ze względu na jej wiek oraz używanie przemocy w celu zmuszeniu innej osoby do zamierzonego działania. Za ojcem Lary wydano Europejski Nakaz Aresztowania, jednak strona niemiecka nie zgodziła się na wydalenie mężczyzny do Polski.

 

Źródło: b1.pl
Fot.: podlaskapolicja.gov.pl
EM

 
Komentarze

Kraj

Świat