Ogromna masakra dokonana na chrześcijanach! Zabito około 120 osób

Męczeństwo chrześcijan to coś co obecnie dokonuje się na świecie w krwawy i bezlitosny sposób. Ludzie zabijani są ze względu na wiarę w Chrystusa zapewne nie mniej bezdusznie niż chrześcijanie w czasach starożytnego Rzymu. A takie wydarzenia jak te opisane poniżej to dobitnie potwierdzają.

 

Masowe mordy na chrześcijanach dokonano w krwawych okolicznościach na terenie środkowo-północnej części Nigerii, czyli w rejonie Kaduna. Odpowiedzialne za masakrę są tzw. zbrojne oddziały Fulani, wywodzące się z plemienia o tej samej nazwie. Żołnierze Fulani stanowią już organizację dżihadystyczną postrzeganą jako większą pod względem zasięgu działalności niż słynne Boko Haram. Mordów na chrześcijanach dokonują oni w ramach brutalnej pacyfikacji zamieszkanych przez wyznawców Chrystusa wiosek.

 

Początek tym okrutnym zbrodniom w rejonie Kaduna dać miała, jak się później okazało nieprawdziwa informacja o rzekomym zamordowaniu 66 ludzi (głównie kobiet i dzieci) z plemienia Fulani. Doniesienia te zostały jednak zdementowane przez NEMA (Nigeryjską Agencję Zarządzania Kryzysowego). Pomimo tego faktu, paramilitarne oddziały Fulani rozpoczęły serię krwawych pacyfikacji chrześcijańskich wiosek.

 

Pierwsza tego typu masakra dokonana przez żołnierzy Fulani miała mieć miejsce 9 lutego. Zginęło wówczas 6 ludzi. Następnego dnia dokonano kolejnej brutalnej pacyfikacji, przy okazji której zabito 11 osób, wśród których znalazła się też kobieta w zaawansowanej ciąży i jej nienarodzone jeszcze dziecko. W wiosce Karamai, którą islamiści zaatakowali 26 lutego, zamordowano już 38 osób. Zniszczona została też wioska Ungwan Barde, zaatakowana przez oddziały Fulani 10 marca. Tam zabito 17 osób. Kolejnego dnia doszło jednak do szczególnie dużej masakry chrześcijan w tamtej części Nigerii.

 

11 marca, krwawo spacyfikowane zostały dwie wioski- Inkirmi oraz Dogonnoma. Ludzie mordowani byli tam przy pomocy kul z broni palnej, ognia, a także maczet. Życie w wyniku tak okrutnej zbrodni straciło tam wg. oficjalnych raportów 52 ludzi. Wśród nich, po raz kolejny znalazły się kobiety oraz dzieci.

 

Masakry dokonywane przez żołnierzy Fulani oprócz zniszczeń i śmierci wielu osób powodują też masowe ucieczki przedstawicieli tamtejszej społeczności chrześcijańskiej. Ludzie ci uciekają na południe Nigerii, gdyż w tamtej części kraju, oddziały Fulani nie są już tak silne, a większą kontrolę nad sytuacją mają władze rządowe.

 

Wiele osób jest załamanych faktem, jak przemilczane zostaje okrucieństwo dokonujące się na chrześcijanach w Nigerii. W wyniku krwawych pacyfikacji wiosek, życie straciło około 120 osób, choć być może nie o wszystkich zbrodniach islamistów w tamtym regionie posiadamy informacje.

 

 

Źródło: ChristianPost.com ; CSW.org.uk ; wykop.pl

Fot.: Pixabay

 

MB
Komentarze

Kraj

Świat