Ogień w szczególnie ważnym meczecie! Czy to zwyczajny zbieg okoliczności? [WIDEO]

Wielu ludzi na świecie jest wstrząśniętych pożarem, do którego doszło w paryskiej Katedrze Notre Dame. Ogień zaczął się rozprzestrzeniać przed godziną 19 wczorajszego wieczoru, jednak walka z ogniem trwała jeszcze po północy. Niestety przy okazji akcji w Notre Dame ucierpiało dwóch policjantów oraz strażak, który odniósł poważne obrażenia. W całym tym zdarzeniu sporo osób dostrzega symbolikę, jeśli spojrzy się na sytuacje panującą we Francji w ostatnich latach. Intrygujące dla sporej liczby internautów jest też fakt, że tej samej nocy ognień pojawił się w jednym ze szczególnie ważnych miejsc dla wyznawców islamu.

 

Pożar miał miejsce w słynnym Meczecie Al-Aksa w Jerozolimie. Jest to jedna z kilku obok tych w Mekce oraz Medynie świątyń dla muzułmanów. Kiedy w Paryżu trwała walka o ocalenie słynnej gotyckiej katedry, na Bliskim Wschodzie strażacy opierali się temu samemu żywiołowi wewnątrz meczetu. Nie odnotowano tam jednak poważniejszych zniszczeń i nikt też miał nie zostać poszkodowany.

 

Jak przekazała agencja Wafa, ogień zaczął rozprzestrzeniać się w pokoju strażnika we wnętrzu islamskiej świątyni. Również w tym przypadku służby nie ustaliły jeszcze oficjalnych przyczyn pożaru. Według nieoficjalnych doniesień jednak, ogień miały zaprószyć bawiące się na terenie meczetu dzieci.

 

Po tej sytuacji Mohamoud Abbas, obecny prezydent Palestyny przestrzegł ludzi „przed atakowaniem miejsca świętego”.

 

 

 

Źródło: tvp.info ; Twitter/@iskandrah

Fot.: Wikimedia Commons

 

 

MB

 
Komentarze

Kraj

Świat