Od września nowe połączenie lotnicze Warszawa – Miami
Jak podaje pap.pl, spółka PLL LOT poinformowała, że od 1 czerwca 2019 roku uruchomią bezpośrednie połączenie z Warszawy do Miami na Florydzie. Loty będą realizowane samolotami Boeing 787 Dreamliner. Czas rejsu będzie wynosił ponad 11 godzin. 

Jak poinformował LOT w środowym komunikacie przesłanym Polskiej Agencji Prasowej, połączenia do i z Miami będą odbywały się cztery razy w tygodniu, w poniedziałki, środy, piątki i soboty.

Jak podaje pap.pl:”Samoloty z Lotniska Chopina w Warszawie mają startować o godz. 12.05 i lądować w Miami o 17.30 czasu lokalnego. Z Florydy wyloty zaplanowane są na godz. 20.05 czasu lokalnego, a lądowanie w Warszawie na 12.15″.

Przelot z Warszawy do Miami potrwa 11 godzin i 25 minut.

„Miami to obecnie jeden z największych rynków w USA dotychczas nieobsługiwanych przez LOT i pierwsze tak dogodne połączenie z Europy Środkowo-Wschodniej na Florydę. Miami to kierunek na wakacje, a także ośrodek biznesowy w Stanach Zjednoczonych. Obecnie między Europą Wschodnią a Florydą podróżuje prawie pół miliona pasażerów rocznie” – powiedział cytowany w komunikacie prezes LOT Rafał Milczarski.

Milczarski dodał, że „Nieprzypadkowo zdecydowaliśmy się ogłosić Miami akurat na początku września. Polska jest blisko zejścia poniżej progu 3 proc. odmów wizowych, który pozwoli zakwalifikować się nam do Visa Waiver Program, czyli programu ruchu bezwizowego. Liczy się wynik do 30 września, czyli końca amerykańskiego roku budżetowego”.

W swojej regularnej siatce połączeń LOT ma ponad 100 kierunków, a od początku 2016 r. ich liczba wzrosła o ponad 60.

Dla LOT-u pracuje globalnie ponad 3 tysiące osób w kilkudziesięciu krajach.

Co ciekawe, udziałowcami PLL LOT są: Skarb Państwa (99,856 procent akcji) oraz TFS Silesia (0,144 procent akcji).

 

 
Źródło:

Komentarze

Kraj

Świat