Obniżą emeryturę Wałęsie? „Za współpracę z SB”

Obowiązująca ustawa dezubekizacyjna wpłynie również na wysokość emerytury byłego prezydenta- Lecha Wałęsy? Takiego rozwiązania domaga się marszałek senior Kornel Morawiecki (Wolni i Solidarni).

 

Zdaniem legendy Solidarności Walczącej, ze względu na zapisy tej ustawy, Lech Wałęsa powinien pobierać również obniżone świadczenie, tak jak funkcjonariusze UB i SB.

 

Jak podaje „Super Express” , prezydencka emerytura Lecha Wałęsy jest na poziomie 9 tysięcy zł. Kornel Morawiecki postuluje, aby Lech Wałęsa otrzymywał świadczenie w wysokości średniej krajowej.  Uważa, że ustawa dezubekizacyjna powinna obejmować również osoby, które zdecydowały się współpracować z komunistyczną bezpieką.

 

– Niższa emerytura również dla współpracowników SB, a takim był Wałęsa, to byłaby dziejowa sprawiedliwość. Wielu opozycjonistów, którzy walczyli z komunistycznym aparatem, wtedy gdy on poszedł na współpracę, dziś dostaje śmiesznie małe emerytury. Wałęsa już swoje pieniądze dostał– właśnie za donoszenie – powiedział marszałek senior w rozmowie z „Super Expressem”.

 

Jak twierdzi Kornel Morawiecki, należy się co najwyżej ok. 2 tysiące zł miesięcznie, czyli świadczenie na poziomie średniej emerytury.

 

Jak przypomina „Super Express”, Lech Wałęsa miał w latach 70-tych miał sporządzić zobowiązanie do współpracy z SB, a za donosy pobierać w sumie ok. 11,7 tys. zł.

 
Źródło:

Komentarze

Kraj

Świat