O jeden nokaut za dużo. Mistrz świata walczy o życie!

W nocy z soboty na niedzielę doszło do pojedynku bokserów: Adonisa Stevensona z Oleksandrem Gwozdykiem. Niestety, wynik rywalizacji zakończył się koszmarnym nokautem wobec pierwszego zawodnika.

 

W miniony weekend 41-letni Adonis Stevenson po raz dziesiąty w karierze bronił pasa WBC, lecz tym razem poniósł klęskę – w jedenastej rundzie zawodnik przyjął kilka mocarnych ciosów.

 

Skutki porażki, jakiej doświadczył sportowiec były na tyle poważne, że Kanadyjczyk trafił do szpitala w stanie krytycznym, gdzie zapadł w śpiączkę.

 

Warto dodać, że po nokaucie mężczyzna o własnych siłach udał się do narożnika, ale już kilkanaście minut później opadł z sił.

 

W niedzielę rano organizacja WBC poinformowała, że 41-latek przebywa na oddziale intensywnej terapii w placówce w Quebec City, a jego stan określa się jako krytyczny.

 

„Z Adonisem są teraz Yvon Michel i rodzina Stevensona, którzy pragną poinformować przyjaciół i sympatyków, że Adonis znajduje się obecnie w stanie krytycznym na oddziale intensywnej terapii. Więcej informacji na razie się nie pojawi, prosimy o uszanowanie ich prywatności” – czytamy w oświadczeniu federacji.

 

Źródło: nczas.com
Fot.: Twitter/Joey Odessa
EM
Komentarze

Kraj

Świat