Niemieckie służby ostrzegają! Nigeryjskie gangi opanowują Europę

„Modny temat ostatnio w niemieckiej prasie: „nigeryjskie gangi rozprzestrzeniają się jak świerzb w dużych niemieckich miastach. Włochy i Hiszpania od dawna traktują Nigeryjczyków jako zagrożenie, zwłaszcza że są uważani za brutalnych i bezwzględnych” – pisze na Twitterze Adam Gwiazda.

Niemieckie media powołują się na dane Federalnej Służby Wywiadowczej RFN (Bundesnachrichtendienst). Według nich, Nigeryjczycy, przez Włochy weszli na terytorium Niemiec, gdzie implantowane są zakładane przez nich gangi.

Gangi przestępcze, które same nazwały się „Supreme Eiye” czy „Black Axe” zaczęły działać we Włoszech, gdzie weszły w układy z lokalną mafią.

Gangi występują również w innych krajach południa Europy. Ostatnio wchodzą na tereny Niemiec. Mają się rozprzestrzeniać w niemieckich miastach tak szybko jak „świerzb”. Zajmują się przemytem migrantów na całej zachodniej trasie od południowych wybrzeży Morza Śródziemnego do Europy. Fałszują dokumenty, które pozwalają na wjazd do Europy drogą lotniczą. Zajmują się także oszustwami i kontrolą prostytucji.

We Włoszech jest już około 100 tys. Nigeryjczyków. Od 2018 roku 10 tysięcy wjechało do Niemiec i liczba ta szybko rośnie. Nigeria to najludniejszy kraj Afryki, który liczy 191 mln ludzi i ma bardzo wysoki przyrost naturalny.

Źródło: nczas.com
fot. Wikipedia Commons
LS

Komentarze

Kraj

Świat