Niemcy: Wynieśli z lasu za dużo grzybów, teraz muszą płacić grzywnę

Jak podaje portal onet.pl, dwaj mężczyzni, którzy w Badenii-Wirtembergii wybrali się na grzyby, krótko cieszyli się pełnymi koszami borowików, ponieważ musieli słono zapłacić za przekroczenie wagowego limitu zebranych grzybów. Przyłapano ich na złamaniu prawa o ochronie przyrody, które m.in. wprowadza wagowy limit zbierania grzybów. Zapłacili wysoką grzywnę.

Panowie, w wieku 67 i 69 lat, ładowali właśnie grzyby do bagażnika samochodu, kiedy przypadkowy przechodzień zauważył, że borowików jest bardzo dużo i postanowił zadzwonić na policję.

Funkcjonariusze szybko dotarli na miejsce i po czym stwierdzili, że w bagażniku grzybiarzy jest 19 kg borowików, podczas gdy prawo zezwala tylko na zebranie przez jedną osobę jednego kilograma dziennie.

Finalnie obu mężczyzn ukarano grzywną w wysokości 1 700 euro. Zgodnie z prawem pozwolono im zatrzymać po jednym kilogramie grzybów, a pozostałe zostały przez policję skonfiskowane.

Jak poinformowała lokalna policja, skonfiskowane borowiki nie zostały wyrzucone, przekazano je do organizacji charytatywnej.

źródło: onet.wiadomosci.pl
fot. Wikipedia Commons
Komentarze

Kraj

Świat