Niemcy: Trzech Polaków skazanych na dożywotnie więzienie!

Zgodnie z decyzją sądu w Monachium, trójka mężczyzn pochodzących z Polski spędzi resztę swojego życia w więzieniu. Oprócz nich, skazana na osiem lat pozbawienia wolności została też 50-letnia Polka.

 

Sprawa dotyczy morderstwa, którego ofiarami padło dwoje małżonków. Byli to 76-letnia kobieta oraz jej 81-letni mąż. Przy okazji dokonanej wtedy napaści, ranna została też inna 77-letnia kobieta. Z ciężkim obrażeniami trafiła ona do szpitala po brutalnym pobiciu.

 

Wszystko zaczęło się od tego, że 50-letnia kobieta o imieniu Małgorzata, opiekująca się parą staruszków mieszkających w miejscowości Höfen na terenie Bawarii, postanowiła ich okraść i zamordować. Motywował ją fakt, że małżeństwo było dosyć zamożne.

 

50-letnia Polka sama jednak nie dokonał tej makabrycznej zbrodni. Do dokonania krwawego czynu namówiła swojego brata, syna, a także znajomego.

 

Mężczyźni dokonali morderstwa w lutym ubiegłego roku. Weszli oni w nocy do domu starszego małżeństwa, pozbawili ich życia. Ukradli wówczas z sejfu około 60 tysięcy euro oraz złoto. Dotkliwie pobili także 77-latkę.

 

Podczas rozprawy sędziowie zwracali uwagę na brutalność dokonanej przez Polaków zbrodni. Po upływie 15 lat, teoretycznie skazanym przysługuje możliwość ubiegania się o pozwolenie na wcześniejsze opuszczenie więzienia. Robert P., który jest jednym z morderców, był już wcześniej karany.

 

 

Źródło: dorzeczy.pl

Fot.: Pixabay

 

MB

 

 
Komentarze

Kraj

Świat