Niemcy: Atak przeprowadzony przez Turka. Wśród ofiar Polak

To kolejny atak przy użyciu ostrego narzędzia dokonany na terytorium Niemiec. W ostatnich latach wraz z napływem imigrantów, w kraju rządzonym przez kanclerz Angelę Merkel wzrosło zagrożenie atakami nożowników oraz zamachami terrorystycznymi.

 

Tym razem do groźnego zdarzenia doszło w miejscowości Kerpen, w piątkowe popołudnie. Pochodzący z Turcji napastnik przeprowadził atak przy użyciu siekiery. Celem jego ataku była kobieta, która kiedyś była z nim w związku oraz towarzyszącego jej mężczyznę, który jest Polakiem. Para odniosła rany zagrażające ich życiu i została przetransportowana helikopterem do szpitala.

 

Wstępne ustalenia miejscowej policji mówią o zazdrości, która w tym przypadku miała stać się motywem zaatakowania kobiety oraz idącego z nią mężczyzny. Jak podano, obywatel Polski odniósł na tyle ciężkie obrażenia, że do szpitala trafił w stanie ciężkim.

 

Niemiecka gazeta „Bild” przekazała, że sprawca zaatakował swoje ofiary, kiedy ci opuszczali sklep popularnej sieci Kaufland. Turek ma stanąć przed sądem, który zdecyduje jakie konsekwencje czekają go za ten krwawy atak.

 

 

Źródło: bild.de ; niezalezna.pl ; ndie.pl

Fot.: Wikimedia Commons

 
Komentarze

Kraj

Świat