Nielegalni imigranci próbowali przedostać się do Polski

Straż graniczna zatrzymała trzech młodych Afrykańczyków. Mężczyźni przekroczyli tzw. zieloną granice. To kolejny przypadek nielegalnie wdzierających się, egotycznych obcokrajowców na teren naszego kraju.

 

Nielegalni imigranci zostali  zatrzymani przez funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Jak podaje rzecznik, major Straży Granicznej Elżbieta Pikor celem mężczyzn było przedostanie się dalej na zachód Europy, do Francji.

 

 

Mężczyzni w wieku od 25 do 27 lat są obywatelami Gwinei. Zatrzymano ich w na Podkarpaciu, w powiecie Lubaczów, w okoli Budomierza. „Cudzoziemcy wyjaśnili, że od początku roku przebywali na Ukrainie jako studenci kierunków ekonomicznych. Wspólnie zaplanowali nielegalne przekroczenie granicy, bowiem nie posiadali francuskiej wizy, a chcieli dotrzeć do znajomych we Francji” – informuje mjr Pikor.

 

 

Obecnie trwają czynności mające na celu przekazanie nielegalnie przybyłych imigrantów  na Ukrainę. Jak dodaje rzecznik od początku roku funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali na podkarpackim odcinku tzw. zielonej granicy już ponad 60 obcokrajowców, którzy chcieli się przedostać na teren Unii Europejskiej. W tym roku odnotowuje się rekordową liczbę takich przypadków.

 

 

Statystki straży granicznej dają powody do zaniepokojenia. W ciągu kilku ostatnich lat w bardzo szybkim tempie przybywa obcokrajowców, którzy próbują nielegalnie przedostać się na teren Polski. Najczęściej Polska jest jedynie przystankiem w dalszej drodze na zachód.  Bardzo szybko rośnie także liczba nielegalnie zatrudnionych cudzoziemców na terenie naszego kraju.

 

źródło:interia.pl
Komentarze

Kraj

Świat