Nie żyje znany polski aktor

Kolej popularny aktor z Polski odszedł do wieczności. Roman Kłosowski występował zarówno na deskach teatru, jak i też w produkcjach filmowych. Najwięcej sławy przyniosła mu rola legendarnego już w polskiej kinematografii Maliniaka z serialu „Czterdziestolatek”.

 

Teatralny debiut Romana Kłosowskiego przypadł na 1953 rok, kiedy to w Szczecinie wystąpił w spektaklu autorstwa Włodzimierza Perzyńskiego- „Szczęście Frania”. Jeszcze tego samego roku rola przypadła mu w filmie „Celuloza”, którego reżyserem był Jerzy Kawalerowicz.

 

Swoją aktorską karierę, Roman Kłosowski zakończył w 2016 roku. Miało to związek z problemami zdrowotnymi, którymi były głównie wówczas kłopoty z oczami. Wielu ludzi w Polsce kojarzy aktora dzięki postaci Maliniaka z „Czterdziestolatka” Jerzego Guzy. Żartobliwie, internauci doszukiwali się również jego podobieństwa z prezydentem Andrzejem Dudą.

 

Przed kilkoma laty, o roli jaką odgrywał w serialu „Czterdziestolatek, opowiedział w rozmowie z Katarzyną Sobiechowską-Szuchtą z RMF FM, sam Roman Kłosowski.

 

– Grałem tego Maliniaka. 20 lat później to już był zupełnie inny Maliniak. Te jego cechy przerodziły się w cechy, których wzorem byli niektórzy nasi politycy. Ale do dzisiaj tego Maliniaka na ulicy spotykają ludzie. Cieszę się, bo coraz częściej wołają do mnie nie Maliniak, ale panie Romanie! – Mówił aktor w 2013 roku dla radia RMF FM.

 

Smutną informację o śmierci Romana Kłosowskiego przekazał Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim. Aktor miał 89 lat.

 
Źródło:

Komentarze

Kraj

Świat