Nauczycielka bohaterką. Uratowała 6-latkę, sama niestety zginęła

Oto prawdziwy przykład bohaterki! 28-letnia matka i nauczycielka Dawn Croke wykazała się szczególną odwagą. Niestety, sama straciła przy tym życie…

 

Do tragedii doszło na terenie szkoły St. Crone w niewielkim hrabstwie Donegal położonym w północno-zachodniej części Irlandii. Kobieta przebywała tam wraz z mężem i dwójką synów – Jasonem i Calumem.

 

Z niewiadomych przyczyn w jej stronę ruszył samochód terenowy Ford Ranger. Chwilę przed tragedią, widząc co się zaraz może stać, ofierze udało się odepchnąć stojącą obok 6-letnią dziewczynkę. Ratując jej życie, sama przyjęła impet uderzenia.

 

Dziecko również doznało obrażeń i trafiło do szpitala z urazem stopy i złamaną miednicą. Mimo wszystko dzięki reakcji Dawn Croke nic nie zagraża jej życiu. Lekarze oceniają, że dziewczynka w pełni odzyska sprawność.

 

– Miała wspaniałą osobowość. Była człowiekiem ciepłym i utalentowanym. Kochali ją uczniowie, była bardzo lubiana wśród innych nauczycieli. Jesteśmy zdruzgotani jej śmiercią – napisała w oświadczeniu szkoła, w której pracowała 28-latka.

 

Źródło: o2.pl
Fot.: Twitter – @DailyMirror
EM
Komentarze

Kraj

Świat