Napad na policjanta w Warszawie. Trwają poszukiwania

Jak podaje portal tvp.info, we wtorek w okolicach południa w centrum Warszawy czterech mężczyzn pobiło policjanta ubranemu po cywilnemu. Sprawcy uciekli czarnym audi z niemieckimi tablicami rejestracyjnymi. Obecnie policja zajmuje się poszukiwaniem napastników i prosi o pomoc w ich ujęciu.

Idącego przez skwer przy ul. Kruczej w Warszawie policjanta napadło od tyłu czterech mężczyzn.
Jak informuje nadkom. Robert Szumiata, oficer prasowy Komendy Rejonowej Policji Warszawa-Śródmieście „Policjant był na służbie po cywilnemu. Przewrócili go na ziemię, brutalnie pobili, zabrali teczkę i uciekli”.

Mężczyźni wsiedli do czarnego audi z niemieckimi (w przeciwieństwo do tego co wtedy podawano, informując w mediach o francuskich) numerami rejestracyjnymi B-PD 1901. Szumiata informuje, że napastnicy to mężczyźni w wieku między 30 a 40 lat. Jeden był ubrany w bluzę w kolorze cytrynowym.

Sprawców napadu poszukują policjanci z całego rejonu Warszawy. Do wszystkich jednostek zostały wysłane odpowiednie komunikaty.”Zwracamy się z prośbą do świadków tego zdarzenia bądź osób, które widziały tych właśnie mężczyzn czy taki samochód, o informacje do nas. Będziemy na każdą informację reagować” podkreśla nadkom. Szumiata.

Zaatakowany policjant jest przytomny. Obecnie przebywa w szpitalu na badaniach. Ma poważne rany głowy i tułowia.

źródło: tvp.info
Komentarze

Kraj

Świat