Najnowsze informacje o Adamowiczu. „Nie oddycha samodzielnie, stan bardzo ciężki”

– Stan prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza jest nadal bardzo ciężki, rokowania są niezwykle niepewne – mówi doktor Tomasz Stefaniak, dyrektor ds. lecznictwa Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku.

 

Stefaniak poinformował na popołudniowej konferencji prasowej, że stan prezydenta Gdańska jest „nadal bardzo ciężki”. – Rokowanie niezwykle niepewne – walczymy – zaznaczył doktor. Poinformował także, że polityk nie oddycha samodzielnie i jest podłączony do aparatury, która zastępuje jego serce i płuca.

 

Opiekę nad pacjentem sprawuje 8-osobowy zespół składający się z profesorów specjalizujących się w dziedzinach, które stanowią istotną rolę w tej sytuacji. Wśród nich znajduje się m.in. konsultant krajowy intensywnej terapii prof. Radosław Owczuk, a także specjaliści chirurgii ogólnej oraz klatki piersiowej, kardiochirurgii i kardioanestezjologii.

 

– Zespół niezwykle profesjonalnie wykonuje wszystkie czynności, wszystkie możliwe zabezpieczenia i wszystkie możliwe metody terapeutyczne są tutaj w szpitalu, jest to szpital, który zapewnia maksimum tego, co współczesna medycyna może panu prezydentowi dać. Musimy czekać – oznajmił obecny na konferencji minister zdrowia Łukasz Szumowski.

 

Źródło: rmf24.pl
EM
Komentarze

Kraj

Świat