Nagła dymisja producenta telewizyjnego. Pojawiły się zarzuty

Jak podaje Nczas.com, jeden z najbardziej wpływowych producentów telewizyjnych, szef CBS (stacja radiowa i telewizyjna w Stanach Zjednoczonych) – Leslie Moonves, podał się do dymisji w trybie natychmiastowym. Co było powodem tak nagłego odejścia?

 

Jak informuje portal, w niedzielę, jeden z amerykańskich tygodników „New Yorker” opublikował artykuł, w którym umieszczono zarzuty kierowane w stronę Moonvesa.
Szef CBS został oskarżony przez 6 kobiet między innymi o zmuszanie je do seksu oralnego, a w razie sprzeciwu, o działanie na ich szkodę. Producent przyznał się do odbycia stosunków z trzema kobietami, ale jak mówi, miały one miejsce za zgodą każdej ze stron.

 

Stacja CBS opublikowała w niedzielę wieczorem oświadczenie, w którym nie odniosła się bezpośrednio do zarzucanych Moonvesowi czynów, ale poinformowała, że mężczyzna przekaże 20 mln dolarów ze swojej ewentualnej odprawy (w wysokości 100 mln dolarów) organizacji wspierającym akcję #MeToo (więcej: tutaj) oraz równe traktowanie kobiet w miejscu pracy.

 

Dopóki zarząd stacji nie znajdzie godnego następcy Moonvesa na stałe, jego stanowisko obejmie Joseph Ianniello – dyrektor CBS ds. operacyjnych.

 

Jeszcze przed publikacją artykułu, wobec mężczyzny kierowano już podobne zarzuty, w sprawie których prowadzone było śledztwo. Wskutek dochodzeń zaczęły pojawiać się donosy, że Moonves wkrótce opuści CBS i negocjuje ze stacją wysokość odprawy. CBS zaznaczyła w komunikacie, że ewentualna wypłata jest zależna od wyników dochodzenia i opinii zarządu stacji.

 

Źródło: nczas.com
Fot.: Wikipedia
EM
Komentarze

Kraj

Świat