Muzułmanie szokują! Masowo przechodzą na chrześcijaństwo. „Bóg islamu nie jest już moim Bogiem”

Rządy ISIS w Syrii to istny terror. Ekstremistyczne normy islamu narzucone wobec lokalnej społeczności przyniosły w konsekwencji porzucenie przez poszkodowanych tej religii.

 

– Jeśli ISIS (akronim tzw. Państwa Islamskiego w Iraku i Syrii) reprezentuje islam, to nie chcę być dłużej muzułmaninem – mówi 23-letni Farhad Jasim z Kobani, miasta na granicy syryjsko-tureckiej, które w przeszłości znajdowało się pod kontrolą Państwa Islamskiego Daesh.

 

W mieście tym, po rządach terrorystycznych dżihadystów wielu muzułmanów z Kobani przechodzi na chrześcijaństwo. Niedawno w ich mieście po raz pierwszy od dziesięcioleci otworzono chrześcijański kościół.

 

– Bóg islamu nie jest moim Bogiem – mówi zdesperowany Jasim, który zamieszkiwał Kobani, gdy nad miastem władał Daesh. Mężczyzna przeszedł na chrześcijaństwo przed rokiem. Wcześniej, w 2016 roku Państwo Islamskie wtrąciło go do więzienia na pół roku po tym, jak dżihadyści uznali, że „nie zna podstaw islamu”. Tam był torturowany i zmuszany do czytania Koranu.

 

– Po tym, jak zobaczyłem ich brutalność zacząłem wątpić w moją wiarę – wyznał poszkodowany. Zdradził również, że po otwarciu kościoła w Kobani wybrał się do niego, aby zobaczyć czym jest chrześcijaństwo. – Nie zajęło mi długo, by zrozumieć, że chrześcijaństwo jest religią, której szukałem – dodał. Jasim zmienił wiarę, co poskutkowało zerwaniem relacji przez jego rodzinę.

 

Omar, 38-letni mężczyzna zarządzający kościołem protestanckim w Kobani mówi, że wiele osób przechodzi na chrześcijaństwo po tym, jak oni i ich rodziny zostały represjonowane przez Daesh. – Nikt nie zmusza ich do konwersji. Naszą bronią jest modlitwa, szerzenie ducha miłości, braterstwa i tolerancji – mówi.

 

Podobnie o rządach islamistów wypowiada się inny konwertyta – 47-letni Fijas. – Widziałem mężczyzn i nastolatków chłostanych za to, że palili papierosy. Widziałem ciała mężczyzn zrzucanych z dachów za to, że byli gejami. To był ich (Daesh) islam. Jeśli niebo byłoby wykonane dla Daesh i ich wierzeń, wolałbym trafić do piekła – podsumowuje.

 

Źródło: nczas.com
Fot.: flickr.com
EM
Komentarze

Kraj

Świat