Mocne słowa o. Knabita na temat strajku nauczycieli

Popularny, lubiany przez wielu zakonnik oraz autor książek o. Leon Knabit postanowił skomentować ostatnie zamieszanie wywołane strajkiem nauczycieli, za którego organizacje odpowiedzialne są ZNP, a także FZZ. W komentarzu o. Knabita padły zdecydowane sformułowania, jasno pokazujące jak patrzy on na takie potraktowanie uczniów w czasie egzaminów.

 

Otrzymuję sms-y i maile od nauczycieli, którzy strajkują i którzy nie strajkują. Obie strony absolutnie przekonane o słuszności swoich postaw. Więc cóż? Modlę się za nich. Jezu, Ty wiesz. Wmieszaj się wreszcie w to wszystko. Współczuję szczerze tym, którzy znajdują się w prawdziwie trudnej sytuacji materialnej – skomentował zaistniałą sytuację Benedyktyn w opublikowanym na Facebooku wpisie.

 

Jego mocne słowa i sprzeciw wynikają z próby utrudniania młodym ludziom normalnego podejścia i zdawania egzaminów. Takie postępowanie zdaniem zakonnika, stanowi działalność „antypaństwową”, którą powinien zająć się prokurator.

 

Uniemożliwienie zdania egzaminów w określonym czasie jest odebraniem młodocianemu obywatelowi konstytucyjnego prawa do wykształcenia. To działalność antypaństwowa, którą z urzędu winien się zająć prokurator generalny – zauważa o. Leon Knabit.

 

Benedyktyn staje w ten sposób w obronie praw uczniów, którym tak naprawdę powinna być poświęcona praca nauczycieli z powołania. Tymczasem dzieci nie są pewne nawet końcowej klasyfikacji poprzez sygnały jakie się pojawiają ze strony protestujących.

 

Stop! Tak nie można! KONSTYTUCJA! KONSTYTUCJA! – Napisał o. Knabit nawiązując do haseł wykrzykiwanych na antyrządowych manifestacjach w ostatnich latach.

 

 

Źródło: doRzeczy.pl ; Facebook/@leonknabit

 

 

MB

 




Komentarze

Kraj

Świat