Młoda Endecja pyta wicepremiera o sprawę śmierci Pawła Chruszcza. „Giną nasi znajomi…” [WIDEO]

Głogowski radny Paweł Chruszcz był prezesem dolnośląskich struktur stowarzyszenia Endecja. Prywatnie to również brat prezesa Endecji posła Sylwestra Chruszcza (WiS). Tropił on afery oraz niejasności związane zarówno z Głogowem, jak i też spółką KGHM. Jego zaginięcie zostało zgłoszone w środę 30 maja br. Dzień później, w Boże Ciało jego zwłoki znaleźli kibice Chrobrego Głogów. Był on powieszony na słupie energetycznym.

 

W sprawie tej tragedii wciąż jest wiele pytań i wątpliwości. Prokuratura bada sprawę pod kątem wątku zabójstwa z upozorowaniem samobójstwa, samobójstwa oraz samobójstwa przy szeroko rozumianym udziale osób trzecich (brana jest pod uwagę również ewentualna presja i przymus).

 

W ostatnich dniach przed swoją śmiercią, Paweł Chruszcz skarżył się na obawy o swoje bezpieczeństwo. Dawał do zrozumienia, że obawia się kogoś komu zaszkodził swoją społeczno-polityczną działalnością. Usunął on także swoje konto z Facebooka. Wśród spraw jakimi się zajmował znajdywały się takie afery jak przemoc stosowana wobec podopiecznych oraz podejrzenie korupcji przy działalności „Zielonego Przedszkola” w Głogowie, stężenie arsenu w powietrzu nad tym dolnośląskim miastem czy też spore sumy pieniężne przepływające poza systemem w spółce KGHM. Miał on spotkać się nawet z byłem wiceszefem CBA Maciejem Wąsikiem w Sejmie, w celu przekazania ważnych dokumentów. Do spotkania niestety nie doszło, ponieważ tego dnia odbywał się już pogrzeb radnego. Sprawa tej tragedii szybko zaczęła być porównywana ze śmiercią posła Rafała Wójcikowskiego, który również zajmował się podejrzanymi sprawami i także stracił życie w okolicznościach, które rodzą wiele wątpliwości.

 

Miesiąc po śmierci radnego Chruszcza właśnie o te kwestie postanowili zapytać wicepremiera Jarosława Gowina (Porozumienie) młodzi ludzie działający w stowarzyszeniu Endecja. Temat ten poruszono podczas ostatniego wydania programu Młodzież Kontra, na którym pojawiła się dość liczna reprezentacja Młodej Endecji.

 

Najpierw z pytaniem o ocenę działań prokuratury, zwróciła się do wicepremiera Adrianna Lipiec z Wrocławia.

 

– Jak pan, jako były minister sprawiedliwości ocenia działania prokuratury w sprawie śmierci radnego Pawła Chruszcza? – zapytała działaczka Młodej Endecji.

 

Odpowiadając, Jarosław Gowin przypomniał, że to nie jest jedyna niewyjaśniona do końca tragedia. Nawiązał on do sprawy śmierci posła Wójcikowskiego. Przyznał, że tragicznie zmarły poseł odwiedził go w niedługim czasie przed śmiercią i wyrażał wówczas obawy o swoje bezpieczeństwo.

 

W dalszej części programu, w temacie śmierci endeckiego działacza Pawła Chruszcza zabrał głos również Michał Barnaś z Młodej Endecji. Lider ME zwracając uwagę na fakt, że giną ludzie mogący posiadać cenne informacje dotyczące poważnych afer zasugerował, że być może należałoby lepiej ochraniać takowych ludzi.

 

– Zginęli nasi znajomi posiadający wiedzę w ważnych sprawach – stwierdził w swojej wypowiedzi Michał Barnaś.

 

Jarosław Gowin mówił w odpowiedzi, że to co lider Młodej Endecji nazywa ochroną może stać się kontrolą, ponieważ nie da się przy każdym polityku i samorządowcu postawić osób mających stanowić ochronę. Michał Barnaś wtrącił jednak, że chodzi o osoby, o których było wiadome, że posiadają one cenną wiedzę dla służb i dawały jasne sygnały dotyczące obaw o swoje życie.

 

 

 

 
Źródło:

Komentarze

Kraj

Świat