Media i ich tajemnice czyli kolejny zjazd Akademii Patriotyzmu przed nami

Po inauguracji, która miała miejsce 26-27 stycznia br pora na drugi już zjazd Akademii Patriotyzmu. Ponownie odbędzie się on w Krakowie, już w najbliższą sobotę 16 lutego. Tym razem wykłady będą się skupiały na tematach medialnych. Partnerem strategicznym projektu jest KGHM Polska Miedź S.A, organizatorem natomiast Fundacja Centrum im. Władysława Grabskiego.

 

Pierwszym prelegentem będzie dziennikarz i publicysta Mariusz Bartkowicz. Od 2001 związany z Radiem Kraków, gdzie w latach 2006-2011 pełnił m.in. funkcję szefa newsroomu, redaktora naczelnego i prezesa zarządu. Obecnie prowadzi rozmowy z „Porannym Gościem Radia Kraków”, a także dyskusje w programach „O tym się mówi” oraz „Wyczyn i Blamaż Tygodnia”. Od 2017 roku współpracuje z TVP Kraków, gdzie prowadzi programy „Tematy Dnia”, „Gorący Temat” oraz „Bliżej Polityki”. Wykład red. Bartkowicza będzie poświęcony temu „Jak dobrze wypadać w mediach”.

 

Druga część zjazdu to wykład dr. Krzysztofa Tenerowicza pt. „ABC manipulacji czyli jak się nie dać mediom”. Wykładowca to ekonomista i dziennikarz. Od lipca 2006 do maja 2010 członek zarządu Radia Kraków S.A, a następnie dyrektor generalny stacji do lipca 2011. Prowadził w niej audycję „Oko w oko” oraz „Radioaktywni”. Był też zastępcą redaktora naczelnego stacji. Od 2008 do 2012 członek rad programowych TVP Rzeszów oraz Radia Rzeszów. Jest autorem rozprawy doktorskiej z zakresu finansowania mediów publicznych pt. „Finansowanie publicznych nadawców radiowych i telewizyjnych w Polsce”.

 

Akademia Patriotyzmu to cykl odbywających się od stycznia do października bezpłatnych wykładów i warsztatów adresowanych do absolwentów szkół średnich i studentów. Tematyka zajęć  koncentruje się na zagadnieniach związanych z polityką, mediami, historią i gospodarką.

 

/red./

Foto: zdjęcie z I zjazdu Akademii, red. Marcin Makowski

 
Komentarze

Kraj

Świat