Matka zagłodziła noworodka na śmierć. „Proszę módlcie się za mnie”

10 lat – na taki okres pozbawienia wolności skazał sąd Amerykankę Angel Poole, która dopuściła się zagłodzenia własnego dziecka. Mały Judah Wessels zmarł w lipcu 2016 roku, zaledwie dwa miesiące po narodzinach. Chłopczyk ważył lekko ponad 2 kilogramy. 25-latka była przekonana, że nie trafi za kratki. – Myślę, że niebawem to wszystko się skończy. Proszę módlcie się za mnie. Bóg was wysłucha – pisała w mediach społecznościowych.

 

25-latka pochodzi z Birmingham w amerykańskim stanie Iowa. W maju 2016 roku kobieta doczekała się narodzin syna. Osiem dni później noworodek był badany przez lekarza. Nic nie wzbudziło jego podejrzeń – chłopczyk wyglądał na zadbanego.

 

Jak informuje dziennik „Mirror” młoda matka przegapiła serię kolejnych wizyt. Arumentowała to później faktem, że „nigdy się z czymś takim nie spotkała”. W lipcu 2016 roku w domu rodziny stała się tragedia.

 

Angel Poole znalazła nieprzytomnego synka. Mały Judah nie dawał oznak życia. Mimo iż kobieta wezwała pomoc, na ratunek noworodkowi było już za późno. Sekcja zwłok wykazała, że dziecko było „znacznie niedożywione”.

 

25-letnia matka została zatrzymana pod zarzutem spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, który doprowadził do śmierci chłopca. Jak podaje dalej dziennik, było to już drugie dziecko, które straciła kobieta. Angel Poole pochowała także córeczkę Destinee Electrę Rose.

 

W październiku, oskarżona o śmierć małego Judaha Amerykanka opublikowała w mediach społecznościowych wiadomość: „Pamiętam o moich dzieciach”. 25-latka stanęła przed sądem. Była jednak pewna, że ten nie pośle jej za kraty.

 

– Mam dobrą wiadomość. Nowy prokurator znalazł dowody, które działają na moją korzyść.  Rozmawiał z lekarzem, który badał mózg Judaha. Poinformował o tym mojego prawnika – napisała w mediach społecznościowych Angel Poole. – Musimy teraz zwrócić się o pomoc do patologa. Myślę, że niebawem to wszystko się skończy. Proszę módlcie się za mnie. Bóg was wysłucha – dodała.

 

Niedawno kobieta usłyszała wyrok. Sąd skazał ją na 10 lat więzienia.

 

Źródło: fakt.pl
Fot.: fakt.pl; Facebook
EM

 

 
Komentarze

Kraj

Świat