„Masa” korumpował policjanta!

Zgodnie z doniesieniami z portalu radiomaryja.pl, jeden z najbardziej znanych świadków koronnych, Jarosław Ł., pseudonim „Masa” kilka dni temu został zatrzymany. Zarzucono mu wyłudzenie kredytów, płatną protekcję, a także korupcję.

 

Mężczyzna od wielu lat znał funkcjonariusza, za którego korumpowanie usłyszał zarzuty. Według „Rzeczpospolitej”, policjant chronił go jako świadka.

 

Masa został świadkiem koronnym zaraz po tym, jak w 2000 roku pogrążył pruszkowski gang. Obecnie sam przebywa w areszcie, gdyż zarzucono mu korupcję. Zdaniem jego obrońcy, zarzuty dotyczą drobiazgów, a kwoty są bardzo małe. Jak dodał jego adwokat, złoży on zażalenie na areszt swojego klienta. Masa twierdził wcześniej, że nie wróci do dawnego trybu życia. Według śledczych jednak jego stare nawyki powróciły.

 

Jak wynika z podsłuchanych rozmów, Masa miał zadeklarować nie bez pokrycia, że w wielu miejscach ma znajomości i jest w stanie załatwić wszystko. Prokuratura twierdzi, że świadek koronny kupował sobie przychylność funkcjonariusza Zbigniewa G. Policjant ten był naczelnikiem Wydziału Wywiadu Kryminalnego. Od 2014 do 2015 roku Masa korumpował funkcjonariusza, dając mu łapówki w postaci środków anabolicznych, a także dwóch ton materiału grzewczego, którego wartość wyceniono na 1.5 tysiąca złotych.
Źródło:

Komentarze

Kraj

Świat