Marie Le Pen skierowana do psychiatry!

Jak ujawnia TVP.Info, Marine Le Pen, która przewodzi francuskiej skrajnej prawicy, poinformowała w czwartek, że francuski sąd skierował ją na badania psychiatryczne w ramach dochodzenia w sprawie zamieszczenia przez nią na Twitterze brutalnych zdjęć. Jednocześnie zaznaczyła, że nie stawi się na badania.

Dochodzenie, które ruszyło w marcu, dotyczy trzech zdjęć opublikowanych przez Le Pen w 2015 roku. Jedno z nich przedstawiało ścięcie głowy amerykańskiego dziennikarza Jamesa Foleya. Polityk zamieściła je po zamachach w Paryżu w 2015 roku, w których zginęło ponad 130 osób.

Sąd nie potwierdził, czy skierował Le Pen na badania, jednak podkreślił, że to normalna procedura w takich przypadkach.

Marie Le Pen napisała na Twitterze: „Myślałam, że widziałam już wszystko, ale nie! Za potępienie horrorów #Daesh (Państwa Islamskiego) w tweetach, »wymiar sprawiedliwości« kieruje mnie na badania psychiatryczne! Jak daleko się posuną? NIE DO WIARY”.

„Chcę zobaczyć, jak sędzia będzie próbował mnie do tego zmusić” i dodała, że na badaniach się nie stawi.

Z dokumentu sądowego wynika, że drogą badań sędzia chce sprawdzić, czy  Le Pen cierpi na jakąś chorobę psychiczną, a jeżeli tak, czy mogło to wpłynąć na ocenę przez nią sytuacji, kiedy publikowała tweety. Lekarze mają także ocenić, czy Le Pen stanowi zagrożenie dla społeczeństwa.

Szef skrajnie lewicowej Francji Nieujarzmionej Jean-Luc Melenchon ocenił, że badanie jest niepotrzebne, ponieważ jest ona „politycznie odpowiedzialna za swoje działania polityczne”. Skomentował to słowami „nie tak osłabimy skrajną prawicę”.

Szef MSW Włoch Matteo Salvini poparł Le Pen, oświadczając publicznie: „Sąd zarządził badania psychiatryczne dla Marine Le Pen. Brak mi słów! Solidaryzuję się z nią i Francuzami, którzy kochają wolność!”.

Źródło: TVP.INFO
fot. Wikipedia Commons
Komentarze

Kraj

Świat