Maradona przybył na Białoruś! Nowy etap w jego życiu

Diego Maradona to już od lat nie tylko legenda argentyńskiej, ale też światowej piłki. W swojej karierze piłkarskiej i trenerskiej zapisał się na wielu kartach piłkarskiej historii, obfitującej zarówno w chwile chwały, jak i upadki. Najsłynniejszy i tak pozostaje jego gol zdobyty w meczu z Anglią na Mistrzostwach Świata w 1986 roku.

 

Pomimo faktu, że bramka strzelona wówczas Anglikom została zdobyta ręką, to i tak gol ten określany jest często na świecie jako „bramka stulecia”. Tamto spotkanie miało szerszy wymiar niż tylko sportowy. Argentyna oraz Anglia w tamtym okresie czasu miały bowiem zdecydowanie chłodne relacje, a nawet zaangażowane były w konflikt zbrojny po dwóch stronach barykady. Zdecydowana większość świata przychylniej patrzyła wówczas na działania Argentyny.

 

To tylko jedna z wielu, ale szczególna historia związana z Diego Maradoną. Jako piłkarz grał on dla takich zespołów jak np.: Boca Juniors, FC Barcelona czy też Sevilla FC. W karierze trenerskiej natomiast oprócz reprezentacji Argentyny prowadził też dwa argentyńskie kluby Deportivo Mandiyú i Racing Club de Avellaneda oraz grające w rozgrywkach ligi Zjednoczonych Emiratów Arabskich Al-Wasl i Al-Fujairah. Tak jednak jego przygoda z piłką nożną się nie kończy, o czym świadczą doniesienia obiegające świat w ostatnich godzinach.

 

Diego Maradona przybył bowiem na Białoruś. U naszych wschodnich sąsiadów rozpocząć ma karierę prezesa miejscowego klubu Dynamo Brześć. Będzie on tam odpowiedzialny za kwestie strategiczne w prowadzeniu klubu oraz rozwój piłkarskiej akademii. Przez niektórych już jest określany jako „nowy król Brześcia”.

 

Kontrakt z 57-letnim Argentyńczykiem, klub z Brześcia podpisać miał już kilka tygodni temu. Oficjalnie potwierdzono teraz, że Diego Maradona związał się z tamtejszym zespołem na okres 3 lat.

 

– Nie boję się wyzwań ani projektów, które są poważne. A ludzie związani z tym projektem właśnie tacy są. Zastanawialiśmy się dzisiaj: A gdybym tak zakończył karierę w Brześciu? Może tu potem pozostanę. Właśnie o tym marzyłem, choć muszę jeszcze poznać wiele rzeczy – Powiedział Maradona po przybyciu na Białoruś, gdzie został bardzo miło powitany.

 
Źródło:

Komentarze

Kraj

Świat