Makabryczne odkrycie! Ponad 50 odciętych kobiecych głów

Na takie makabryczne znalezisko natrafili brytyjscy komandosi z elitarnej jednostki Special Air Service. Znaleźli oni ponad 50 ludzkich głów, co nawet dla najtwardszych żołnierzy może być wstrząsającym przeżyciem. 

 

Cała sytuacja miała miejsce w Baghuz, znajdującym się na terenie wschodniej części Syrii. Jak się okazało szczątki te należały do zamordowanych Jazydek. Jak przekazały zagraniczne media, kobiety były wcześniej wykorzystywane jako niewolnice seksualne przez dżihadystów z tzw. Państwa Islamskiego.

 

Okrucieństwa tym wydarzeniom dodaje fakt, że odcięte kobiece głowy, ich oprawcy porzucili w koszach na śmieci, w których znaleźli je brytyjscy komandosi. Udało się im je odnaleźć przy okazji odbijania z rąk bojowników ISIS ostatniego punktu obrony ich oddziału właśnie w Banghuz.

 

Zdaniem irackiego ministerstwa spraw człowieka, członkowie Państwa Islamskiego porwali tysiące dziewczynek i kobiet. Miało mieć to miejsce po tym, jak w sierpniu 2014 roku ISIS zdołało opanować ogromne tereny kraju. Dżihadyści mieli przekazywać uprowadzone kobiety, nawet pomimo ich często bardzo młodego wieku jako „nagrody”.

 

Nie jest to jedyna makabryczne odkrycie, którego dokonano w ostatnich dniach na terenie Syrii. Niedaleko Rakki, która przez długi czas stanowiła stolicę samozwańczego kalifatu, odkryto masowy grób, w którym znajdować mogło się nawet 3 500 ludzkich zwłok.

 

 

W poniższym artykule pisaliśmy o wstrząsających relacjach i opowieściach jednej z sióstr zakonnych, która ratowała kobiety przed horrorem, jaki zgotowali im bojownicy ISIS. Zachęcamy do przeczytania:

Wstrząsające opowieści zakonnicy o ratowaniu niewolnic seksualnych! "Najmłodsza ofiara miała 5,5 roku"

 

Źródło: interia.pl

Fot.: PublicDomainPictures.net

 

MB

 
Komentarze

Kraj

Świat