Macron do piłkarzy: „Musicie świecić przykładem”. Odpowiedź bulwersuje! [WIDEO]

Zakończył się piłkarski mundial w Rosji, a piłkarskim mistrzem świata po zaciętym finale została Francja, pokonując drużynę Chorwacji 4-2. Niestety radość wielu fanów trójkolorowych zaburzyły wydarzenia w Paryżu i innych francuskich miastach. Wiele negatywnych komentarzy spływa również na francuskich piłkarzy po pewnym nagraniu, które trafiło do sieci.

 

Tłumy kibiców we Francji przywitały swoich reprezentantów, aby fetować sukces wraz z nimi. Wszystko dzieje się jednak w cieniu szczególnych środków bezpieczeństwa w związku z zagrożeniem terrorystycznym oraz zamieszkami do jakich dochodziło wczoraj i nocą w stolicy kraju oraz innych miastach. Zamieszki wybuchły jeszcze przed meczem, po tym jak tłum zaczął w paryskiej strefie kibica tratować się, przewracać barierki oraz przerywać kordon policji.

 

Sytuacja jednak po ostatnim gwizdku nie uspokoiła się. Godzinami trwały we Francji walki z funkcjonariuszami policji, demolowanie miast, dewastowanie i niszczenie samochodów czy też napadanie i plądrowanie sklepów. Dziesiątki a może nawet i setki osób zostały w jakiś sposób poszkodowane. Dokonano kilkuset zatrzymań. Nie ma pewności, że tego wieczoru znów nie będziemy mieli do czynienia ze eskalacją przemocy w kraju nad Sekwaną.

 

Wizerunku swojej ojczyźnie nie poprawili też sami piłkarze. Często jako skandaliczne jest ich zachowanie w szatni po wczorajszym finałowym meczu. Na nagraniu, które opublikowali w internecie sami zawodnicy, widzimy prezydenta Emmanuela Macrona, który emocjonował się boiskowymi zmaganiami na trybunach stadionu Łużniki w Moskwie. Pojawił się on później w szatni, gdzie stwierdził iż piłkarze powinni po zdobyciu mistrzostwa świata dawać przykład francuskiej młodzieży. Prezydent tłumaczył, że staną się oni teraz jeszcze większymi idolami dla młodych ludzi. Odpowiedź gwiazd francuskiej piłki wywołała spore kontrowersje oraz krytykę. Na filmie zarejestrowano jak w odpowiedzi na apel Emmanuela Macrona wykrzykują oni: „Wszystko zniszczymy!”

 

 

Nie powinien dziwić fakt, że takie sytuacje budzą spory niesmak.  Kiedy patrzy się na budzące przerażenie sceny niszczenia miejsc publicznych przez tłum młodych mężczyzn we Francji, a równocześnie obserwuje takie raczej nieprzemyślane zachowanie sportowców to ciężko być spokojnym o przyszłą sytuację i bezpieczeństwo nad Sekwaną.

 

 
Źródło:

Komentarze

Kraj

Świat