Lech Wałęsa pozwał byłych opozycjonistów za nazywanie go „Bolkiem”!

Lech Wałęsa złożył w sądzie pozwy przeciwko byłym opozycjonistom. Wymierzone są one w Ryszarda Majdzik i Krzysztofa Wyszkowskiego. Były prezydent uważa, że jego dobra osobiste zostały naruszone, bo nazywali go agentem „Bolkiem”.

 

Pozwy dotyczą ochrony dóbr osobistych byłego prezydenta. Według Wałęsy Ryszard Majdzik dopuścił się ich naruszenia w listopadzie 2018, a Wyszkowski w marcu 2019 roku.

 

Kancelaria reprezentująca Wałęsę powołuje się na orzeczenie Sądu Apelacyjnego w Warszawie z 2000 r., według którego orzeczenie lustracyjne Wałęsy miało być zgodne z prawdą.

 

Jak pisze nczas.com, Wałęsa domaga się od byłych opozycjonistów opublikowania przeprosin, zaprzestania naruszeń dóbr osobistych oraz wpłaty po 10 tysięcy złotych od każdego na Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

W przypadku tego Wyszkowskiego nie jest to pierwszy proces z byłym prezydentem w podobnej sprawie. Wyrok Sądu Apelacyjnego w Gdańsku z marca 2011 r., nakazał Wyszkowskiemu przeproszenie byłego prezydenta za wypowiedź w telewizji 16 listopada 2005 r., w której nazwał byłego przywódcę Solidarności tajnym współpracownikiem SB.

 

 

Źródło: nczas.com
fot. youtube.com
LS
Komentarze

Kraj

Świat