Łeba: Kobieta utonęła w morzu, akcja ratunkowa dla jej znajomego

Jak podaje tvp.info, w nocy przy falochronie w Łebie prowadzona była na morzu akcja ratownicza trzech osób. Udało się uratować 18-letnią dziewczynę. Z Bałtyku wydobyto ciało jej rówieśniczki. 21-letni mężczyzna nadal jest poszukiwany. Akcja została przerwana ze względu na złe warunki pogodowe, ma być wznowiona jeszcze dzisiaj, w środę.

Jak poinformowała przedstawicielka lęborskiej policji Aleksandra Ligmanowska, to przypadkowy turysta przechodzący w nocy zawiadomił funkcjonariuszy, że ktoś tonie w morzu.

Jak mówiła Aleksandra Ligmanowska dla tvp.info – Dostaliśmy zgłoszenie o 1:30 w nocy, że ktoś topi się w morzu. Policjanci zauważyli jedną dziewczynę, która trzymała się linki ratowniczej koła ratunkowego. Tam funkcjonariusz wyłowił osiemnastolatkę z morza. Następnie znaleziono drugą dziewczynę, ona, niestety, zmarła. Na chwilę obecną trwają poszukiwania osoby trzeciej. Szukamy 21-letniego chłopaka.

Rzecznik policji dodała, że akcja prowadzona była do godziny 4.00. Brały w niej udział jednostki brzegowej służby ratowniczej, straży granicznej, ochotniczej oraz państwowej straży pożarnej. Akcja została przerwana ze względu na złe warunki pogodowe. W środę ma być wznowiona.

Dwie nastolatki oraz ich 21-letni kolega byli w Łebie od niedzieli. Przyjechali z południa Polski.

Dane policji o utonięciach nie są optymistyczne. Tylko w tym miesiącu utonęło aż 10 osób. Przez dwa miesiące wakacji, lipiec i sierpień, w wyniku utonięciu zginęło aż 177 osób.
Źródło:

Komentarze

Kraj

Świat