Kurek opuszcza Polskę!

Występujący w PlusLidze klub KPS Stocznia Szczecin na swojej stronie internetowej poinformował, że za porozumieniem obu stron została rozwiązana umowa z siatkarzem Bartoszem Kurkiem, co jest wynikiem poważnych kłopotów finansowych zespołu.

 

Dla przypomnienia, klub Stocznia przed rozpoczęciem sezonu zaangażował wiele „dużych” nazwisk obok Kurka zyskując również m.in. Mateja Kazijskiego i Nikołaja Penczewa. Niestety, ze wsparcia klubu zrezygnował, jak to określił prezes klubu Jakub Markiewicz, „bardzo duży sponsor” (jak podaje dziennik sportowy „La Gazzetta dello Sport” – chodzi o Orlen) a drużyna trafiła w ogromne tarapaty.

 

Członkowie zespołu otrzymali jak na razie tylko jedną pensję, a ich menadżerowie rozpoczęli negocjacje z innymi drużynami. Dodatkowo, Stoczni groziło prawdopodobieństwo strajku zawodników i walkower w sobotnim meczu ligowym z GKS Katowice. Całe szczęście, udało się temu zapobiec.

 

 

Jeszcze w środę na łamach „PS” Markiewicz wyznał, że istnieje cień szansy na uratowanie zespołu. Mimo to, zaledwie dzień później na drużynę spadł ogromny cios, bowiem ekipa zmniejszyła się o jednego zawodnika, Bartosza Kurka.

– Serdecznie dziękujemy Bartkowi nie tylko za znakomitą grę w barwach Stoczni Szczecin, ale też za jego zaangażowanie i codzienną postawę. Zawodnikowi życzymy powodzenia i sukcesów w dalszej karierze sportowej” – czytamy w komunikacie na stronie KPS-u.

 

Po ośmiu kolejkach PlusLigi Stocznia zajmuje w tabeli piąte miejsce, mając na koncie pięć zwycięstw i trzy porażki.

Źródło: wiadomosci.onet.pl; Twitter – KPSStocznia
Fot.: flickr.com
EM
Komentarze

Kraj

Świat