Kukiz ostro do Olejnik: Za daleko pani się posuwa!

We wtorek, Paweł Kukiz gościł w programie „Kropka nad i” w TVN24.
Poruszony został między innymi temat rozpadu klubu Kukiz’15, kontrowersyjnych tweetów polityka (więcej: tutaj) oraz ostatniego odejścia posłów: Jakuba Kuleszy do partii Wolność oraz Marka Jakubiaka.

 

– Za daleko pani się posuwa – powiedział Kukiz w reakcji na słowa dziennikarki Moniki Olejnik, która zasugerowała, że któregoś dnia, w stanie nietrzeźwości polityk straci panowanie nad sobą i zdradzi tajemnicę państwową.

 

– Chodzi o to, że przyszliśmy do parlamentu z fundamentalnymi postulatami, obniżenia podatków, zmiany ordynacji wyborczej, nie pobierania subwencji oraz niezakładanie partii politycznej. Jeżeli którykolwiek z posłów (…) uważa te postulaty za niebyłe, to powinien uznać klub za niebyły – powiedział Kukiz.

 

Jak twierdzi polityk, sprzeciwianie się tym postulatom to zdrada liderów. – To pan Jakubiak złamał sobie kręgosłup, wysuwając postulaty tworzenia partii politycznej – oznajmia w odpowiedzi na słowa Marka Jakubiaka, który powiedział, że Kukizowi coraz większą radość sprawia łamanie kręgosłupów.

 

– Każda osoba, która w trakcie kadencji neguje podstawowe postulaty, dzięki którym dostała się do Sejmu powinien złożyć mandat – oświadcza gość programu, odpowiadając na pytanie czy Marek Jakubiak powinien złożyć mandat. Kuleszy i Andruszkiewiczowi założył odejście do partii, które piętnują JOW lub przyczyniają się do podnoszenia podatków.

 

Źródło: nczas.com
Fot.: flickr.com
EM
Komentarze

Kraj

Świat