Kuba znów rzuca wyzwanie USA. Jak zareaguje Trump?

Jak podają media, Rosja jest gotowa do rozpoczęcia nowej zimnej wojny! Władimir Putin i prezydent Kuby Miguel Diaz-Canel porozumieli się w sprawie „pożyczki” na kwotę 43 milionów dolarów. Wszystko to ma zostać przeznaczone na dozbrojenie armii.

 

Od ostatniego spotkania w listopadzie 2018 roku informowano o planach bliskiej współpracy wojskowej, jednak ani razu nie pojawił się temat finansowania zbrojeń. Teraz jednak, doniesienia zostały potwierdzone przez szefa Rosyjskiej Federalnej Służby na rzecz Współpracy Militarno-Technicznej.

 

W wywiadzie dla gazety „Kommiersant” Dmitrij Szugajew przyznał, że kwota 43 milionów dolarów o której mowa wcześniej zostanie przekazana Kubie na zakup ciężkiego ubrojenia, oczywiście sprzęt ma pochodzić z rosyjskich fabryk.

 

Jednocześnie anglojęzyczny rosyjski dziennik „Moscow Times” przypomina, iż komunistyczny prezydent Kuby Diaz-Canel jest bliskim sojusznikiem Wenezueli rządzonej przez Nicolasa Maduro. To właśnie sytuacja wewnętrzna u politycznego „przyjaciela” miała nakłonić kubańskich polityków do rozmów z Władimirem Putinem i podjęcie decyzji o zaciągnięciu pożyczki na sprzęt wojskowy.

 

Źródło: nczas.com
fot. Wikipedia Commons
LS
Komentarze

Kraj

Świat