Krzysztof Kononowicz zatrzymany! Grozi mu kara 3 lat pozbawienia wolności

W piątek rano, na posesję Krzysztofa Kononowicza w Białymstoku wtargnęli policjanci wraz ze strażą miejską oraz pracownikami schroniska. Byłemu kandydatowi na prezydenta miasta, a także nieoficjalnemu kandydatowi na prezydenta RP funkcjonariusze odebrali psa o imieniu Nero. Jak donosi rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku nadinsp. Tomasz Krupa, zwierzę żyło w koszmarnych warunkach.

 

– Było wychudzone, pokryte własnymi odchodami oraz przywiązane do łańcucha – informuje Krupa. Czworonóg trafił do schroniska w Białymstoku. Jak informuje miejscowe Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, w karcie informacyjnej z wizyty psa w lecznicy zamieszczono informację, że stan kliniczny zwierzęcia świadczy o silnym zaniedbaniu. Stwierdzono także obecność odchodów pchlich i obfite wypływy ropy z oczu psa. Zwierzę cierpiało także na zapalenie uszu, a badanie RTG wykazało stare złamanie obydwu kości przedramienia.

 

 

Krzysztof Kononowicz został zatrzymany pod zarzutem znęcania się nad zwierzętami. Teraz grożą mu 3 lata pozbawienia wolności.

 

Źródło: fakt.pl; Facebook – Toz Białystok
Fot.: YouTube
EM
Komentarze

Kraj

Świat